وزن لوله جدار چاه

وزن لوله جدار چاه


برای مشخص نمودن وزن لوله جدار چاه کارشناسان از ابزار های مختلفی استفاده می کنند. این ابزار ها بر اساس روش های مختلفی سنجیده می شود و استاندارد ها نیز در آن دخیل هستند. بر همین اساس باید وزن لوله با پارامتر های جهانی همخوانی داشته باشد.
امروزه از پارامتر های مختلفی برای تعیین وزن لوله جدار چاه استفاده می کنند. این پارامتر ها بر اساس استاندارد های جهانی استفاده می شود و هیچ یک از روش های تعیین وزن لوله جدار چاه را نمی توان بر اساس سلیقه ی شخصی تغییر داد. یکی از دلایل استفاده از ویژگی های مختلف در تعیین وزن نیز وجود استاندارد هایی است که این شاخصه ها را تعیین کرده و تولید کنندگان می بایست از آن تبعیت کنند.


ضخامت لوله جدار


همانطور که می دانید اساسا استفاده از لوله جدار در چاه باعث افزایش بازدهی در پمپاژ آب می شود و ضخامت این محصول به عدم تخریب سریع آن کمک می کند. افزایش ضخامت تاثیر زیادی روی وزن لوله جدار چاه می گذارد و کارشناسان می توانند قبل از تولید از ضخامت های استاندارد شده استفاده کنند.
هر چه ضخامت در این لوله ها افزایش یابد امکان افزایش وزن نیز وجود دارد و این دو شاخصه در راستای هم عمل می کنند و ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند.


قطر بیرونی و داخلی لوله


دو پارامتر اصلی که در تعیین وزن لوله جدار چاه موثر هستند، قطر داخلی و بیرونی لوله می باشد. بر کسی پوشیده نیست که با افزایش قطر ها، از مواد اولیه ی بیشتری در تولید استفاده می شود و این امر موجبات افزایش وزن لوله را فراهم می کند.
قطر داخلی و بیرونی بر اساس استاندارد های مشخص تولید می شود و در صورتی که لوله ها به صورت سفارشی ساخته شوند، این پارامتر ها تغییر می کند. شاخصه ی تعیین وزن لوله جدار چاه بر اساس قطر به طول لوله نیز بستگی دارد.
معمولا برای تعیین وزن از یک متر لوله استفاده می کنند که با افزایش طول لوله نیز وزن تغییر پیدا می کند. علاوه بر این تعیین وزن لوله جدا چاه با توجه به مقیاس های اندازه گیری متفاوت است و استفاده از مقیاس های ثابت در این موارد توصیه می شود.


معمولا تولید کنندگان وزن لوله ها را در روی لوله درج می کنند تا افراد بتوانند این اطلاعات را قبل از خرید مشاهده کرده و بر اساس آن خرید را انجام دهند که این پارامتر بر میزان رضایت از خرید آن ها می افزاید.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
انرژیسازان تامین کننده لوله کاروگیت فاضلابی،لوله پلی اتیلن آبرسانی و...
[همدان]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : لوله کاروگیت فاضلابی، لوله پلی اتیلن آبرسانی، لوله پی وی سی، لوله جداره چاه عمیق، منهول پلی اتیلن، قیمت لوله پلی اتیلن، قیمت لوله کاروگیت، قیمت منهول پلی اتیلن، لوله کاروگیت200، لوله کاروگیت فاضلابی، لوله پلی اتیلن 4 اینچ، لوله پلی اتیلن دوجداره، لوله پلیکا فاضلابی
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 021-284232، 021-89789566، 0912-7298974، 081-38211111، 081-32514700، 0918-3147093، 0918-1112054
بروز رسانی 11 روز پیش